Powrót do
galerii
Dzień Kobiet
- 6 marzec 2011r
Powrót do strony
głównej

Dzień Kobiet Występ uczniów należących do teatrzyku „Promyczek” z okazji Dnia Kobiet był super atrakcyjny i stworzył wiele radosnych emocji i wrażeń. Organizatorem uroczystości były członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Rzechcie. Przewodnicząca Koła p. Krystyna Polińska serdecznie powitała „artystów” i zaproszonych gości, wśród których nie zabrakło rodziców dzieci występujących na „deskach” naszego wspaniałego teatru. Dla małych „aktorów” była to wspaniała przygoda pełna niesamowitych wrażeń, która dała im szansę wykazania się własną wyobraźnią, pomysłowością i wzbogaciła artystyczne doznania. Uświadomienie dzieciom własnych wartości i umiejętności było tak samo ważne, jak pokazanie ich zdolności rodzicom i gościom, którzy z zapartym tchem obserwowali swoje pociechy, pełni zdumienia i podziwu dla ich kunsztu aktorskiego. Wspaniała atmosfera, różnobarwne, ciekawe, pomysłowe i oryginalne stroje, odpowiednia muzyka stwarzała wrażenie jakbyśmy byli w prawdziwym teatrze. Dla wszystkich obecnych było to niesamowite przeżycie.
Uczniowie grali z wielkim entuzjazmem, wczuwając się w role różnych bohaterów. A były to niezwykłe, fantastyczne, wręcz baśniowe postaci. Oczywiście nie zabrakło groźnego wilka, złej czarownicy (w tej roli niesamowita Klaudia Augustyniak), Czerwonych Kapturków, Śpiącej Królewny, królowej i króla, gajowego, elfa, motyla, żaby, wróżek (tych dobrych) i Diaboliny (złej wróżki, którą rewelacyjnie zagrała Natalia Zapadka) oraz Małgosi (wspaniała rola Kingi Dobrzyckiej).
Wystawiono inscenizacje: „Bajeczka o małpce”, „Zaczarowana niedziela”, „Śpiąca królewna”, „Czerwone Kapturki”. Między inscenizacjami uczniowie pokazali swoje umiejętności taneczne i wokalne. Uczniów do występu przygotowały panie: B. Skibińska (teatr i taniec) i p. A. Muszyńska (śpiew), a wspaniałą dekorację wykonała p. B. Śpiewak. Program artystyczny bardzo podobał się widzom, wnioskując po burzliwych brawach, szczerych uśmiechach i pochlebnych komentarzach. Zaproszeni goście udali się na poczęstunek, a dzieci delektowały się cukierkami, ciastem, pysznymi pączkami, owocami i słodkimi napojami. Zaproszeni Panowie nie zapomnieli o kwiatach dla Kobiet. Na podstawie zebranych opinii uroczystość ta dała wszystkim wiele radosnych przeżyć.

„Radość jest pięknym upominkiem dla człowieka,
zostawia w pamięci wiele miłych wspomnień, do których
chętnie wracamy z uśmiechem”.
Beata Skibińska

Opracowała: BS


Kliknij na obraz, aby powiększyć