Powrót do
galerii
Spotkanie z cyklu „Czytamy dzieciom”
w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu
- 14 kwietnia 2011r
Powrót do strony
głównej

Spotkanie odbyło się 14.04.2011 roku i było siódmym z cyklu spotkań „Czytamy dzieciom”. Tym razem odbyło się jednak w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Sieradzu („Powiatowa Biblioteka Publiczna”). Spotkanie rozpoczęła Pani Anna Wrąbel - kierownik biblioteki - witając zaproszonych gości i przedstawiając Panią Elżbietę Kowalczyk - bibliotekarkę. Gośćmi spotkania były dzieci z klasy „0” i oddziałów przedszkolnych - grupa I i II ze swoimi wychowawczyniami.
Głównym celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania literaturą dla dzieci, poznawanie literatury dziecięcej i kształtowanie właściwego stosunku do książek.
Była to pierwsza wizyta dzieci w bibliotece publicznej. Miały okazję obejrzeć księgozbiór biblioteki a w szczególności pozycje dla najmłodszych. Pani Anna Wrąbel przeczytała dzieciom bajkę pt. „Korowód bajek”, a Pani Elżbieta Kowalczyk omówiła zasady korzystania z biblioteki i dbania o książki. Następnie przedszkolaki mogły indywidualnie oglądać książki z księgozbioru dla najmłodszych. Gdy obejrzały, bibliotekarka zaproponowała bajkę na CD- pt. „Tomek i przyjaciele”. Na zakończenie przeczytała jeszcze wiersz pt. „Wiosenne porządki”. Po wysłuchaniu dzieci odpowiedziały na kilka pytań dotyczących utworu i otrzymały malowanki do pokolorowania z wizerunkiem Pani Wiosny.
Z prac dzieci została wykonana wystawka w Szkole Podstawowej w Rzechcie.

Opracowała: Iza Pawlińska


Kliknij na obraz, aby powiększyć