Powrót do
galerii
Dzień Dziecka
1 czerwca 2011r
Powrót do strony
głównej

1 czerwca jest znany jako Międzynarodowy Dzień Dziecka. Ten szczególny dla wszystkich dzieci Dzień obchodzony jest nie tylko w Polsce - święto znane jest między innymi w Czechach, na Słowacji czy Ukrainie. Jest on obchodzony od 1952 roku, a jego inicjatorem była organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.
Dzień Dziecka w naszej szkole obfitował w wiele imprez. Młodzież z klas III, IV, V i VI wraz z wychowawcami wyruszyła na trzydniową wycieczkę do Białego Dunajca, aby zwiedzać, wędrować i wypoczywać. Dzieci, które pozostały w szkole również nie mogły narzekać na nudę – zorganizowano dla nich szereg atrakcji - gry i zabawy na powietrzu, zajęcia sportowe na sali gimnastycznej, seans filmowy.
Z kolei grupy przedszkolne wyjechały na wycieczkę do Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu. Dzielni strażacy przybliżali dzieciom tajniki swej pracy, cierpliwie odpowiadali na pytania. Dzieci mogły też przymierzyć kaski strażackie, posłuchać strażackiej syreny. Wyprawa była bardzo udana, a możliwość obejrzenia z bliska wozów strażackich, sprzętu gaśniczego i ratowniczego, zrobiła na dzieciach tak wielkie wrażenie, że większość z nich zadeklarowała chęć pracy w straży pożarnej. Po powrocie do szkoły na dzieci czekała niespodzianka – lody dla ochłody.
Imprezy zorganizowane z okazji Dnia Dziecka były miłą „odskocznią” od codziennych obowiązków szkolnych - uśmiechy na twarzach dzieci były tego najlepszym dowodem.

Opracowała: Małgorzata Kowalczyk


Kliknij na obraz, aby powiększyć