Powrót do
galerii
Święto Szkoły
24 września 2011r.
Powrót do strony
głównej


„Polsko, Tobie oddaliśmy życie” - pod takim hasłem obchodziliśmy obchody Dnia Patrona Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, którą celebrował ks. proboszcz parafii Strońsko- Włodzimierz Konopczyński. Po mszy wszyscy udali się przed budynek szkoły. Pani dyrektor Renata Pawłat gorąco powitała przybyłych Gości:

- wójta gminy Sieradz p. Jarosława Kaźmierczaka;
- posła na Sejm p. Cezarego Tomczyka;
- delegację 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia na czele z panią porucznik Gabrielą Ratajczyk;
- przedstawicieli Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych p. Edmunda Goździewicza
   i p. Stanisława Ignasiaka oraz Prezesa Koła Miejskiego p. Jana Miłka;
- radnego powiatu sieradzkiego p. Zdzisława Duczmańskiego;
- przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich p. Krystynę Polińską wraz z członkiniami koła;
- prezesa OSP Rzechta p. Jana Krawczyka;
- naczelnika OSP Rzechta p. Michała Kamolę;
- przyjaciela szkoły, mieszkańca wsi Rzechta, majora rezerwy Stanisława Tkacza;
- sołtysa wsi Stawiszcze p. Stanisława Miśkiewicza;
- przewodniczącą Rady Rodziców p. Marzenę Kubas;
- Państwo Janinę i Edwarda Kuldów, którzy od lat są przyjaciółmi i sponsorami naszej szkoły;
- rodziców, nauczycieli, absolwentów i całą społeczność uczniowską.

Święto Szkoły to uroczystość co roku obchodzona w naszej szkole. Dzięki niej możemy przybliżyć uczniom tematykę związaną z wydarzeniami wojennymi okresu II wojny światowej. Jest nam niezmiernie miło, że uczestniczą w niej kombatanci, którzy walczyli o wolną Polskę, bo: „tylko dzięki nim w pokoju żyjemy i dzięki nim beztrosko się śmiejemy”- to cytat z wiersza konkursowego napisanego przez naszą uczennicę Klaudię Pawłat.
Obchody uroczystości skłaniają nas do głębokich przeżyć i wzruszeń, kultywują pamięć dla ludzi walczących o wolność Polski. Uroczystość Święta Szkoły jest także wyrazem szacunku i wdzięczności oraz hołdem dla żołnierzy walczących i poległych w kampanii wrześniowej i tysiąca innych pobojowisk, które pamięta tylko ziemia użyźniona ich krwią. Składamy hołd wszystkim mogiłom żołnierskim.
W tym roku uczciliśmy pamięć p. dyrektor śp. Romany Klimas, dzięki której nasza szkoła nosi tak zaszczytne imię i posiada sztandar, wybitnego pedagoga, bezgranicznie oddanego dzieciom, niezwykle życzliwego człowieka:
                 „Na zawsze w naszych sercach
                 i na zawsze w naszej pamięci”.

Delegacje rodziców i dzieci udały się na cmentarze do Strońska i Męki, gdzie złożyły kwiaty na grobach żołnierzy oraz na cmentarz w Sieradzu na grób śp. Romany Klimas. Złożone wiązanki kwiatów są wyrazem pamięci, wdzięczności i szacunku.
W hołdzie bohaterom walk nad Wartą uczniowie przedstawili program artystyczny pt. „Polsko, Tobie oddaliśmy życie” pod kierunkiem mgr Beaty Skibińskiej i mgr Ryszarda Mikołajczyka. Na zakończenie dyr Renata Pawłat podziękowała Gościom za ciepłe i życzliwe słowa oraz za wspólne chwile spędzone w tym dniu. Uroczystość urozmaicił pokaz sprzętu wojskowego przygotowany przez 15 Sieradzką Brygadę Wsparcia Dowodzenia za który serdecznie dziękujemy.

Opracowała: BS


Kliknij na obraz, aby powiększyć