Powrót do
galerii
Ślubowanie klasy I
28 października 2011r.
Powrót do strony
głównej


28 X 2011r. to wyjątkowy dzień dla pierwszoklasistów. To dzień, w którym zostali przyjęci do braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Rzechcie. W uroczystości uczestniczyli ich rodzice, p. sierżant Aneta Kamińska – dzielnicowa Powiatowej Komendy Policji w Sieradzu, grono pedagogiczne oraz społeczność uczniowska szkoły.
Pierwszaki przedstawiły swój program artystyczny. Śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wiersze. Za występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Ich wychowawczyni p. Renata Pawłat była z nich bardzo dumna. Ale to nie wystarczyło, by zostać pełnoprawnymi uczniami szkoły. Ich starsi koledzy z Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem p. Aleksandry Rubajczyk i p. Anety Ciapcińskiej przygotowali dla nich chrzest – zagadki, zadania do wykonania oraz miksturę do wypicia. Mimo, że po scenie biegała straszna Czarownica i jej rozczochrana Pomocnica, dzielne pierwszaki nie wystraszyły się i poradziły sobie z zadaniami. Mikstura do wypicia okazała się bardzo kwaśna, a mimo to na buziach dzieci ukazywał się szeroki uśmiech. Pani dyrektor i starsi koledzy zdecydowali, że dzieci z klasy I zasłużyły na miano uczniów Szkoły Podstawowej w Rzechcie. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko odcisnęło paluszek przy swoim zdjęciu w kronice szkolnej. Dzieci zostały obdarowane prezentami, z których bardzo się cieszyły. Na zakończenie czekał na nie słodki poczęstunek w klasie, przygotowany przez rodziców.
Ten niezwykły dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci, ich rodziców i wychowawczyni.

      KLASA I   -   rok szkolny 2011/2012

- Antosiak Kacper
- Baraniecki Patryk
- Floriańczyk Iga
- Góra Dominika
- Jaźwińska Iga
- Krawczyk Zuzanna
- Marciniak Szymon
- Rakowska Iga
- Sylwestrzak Łukasz
- Szewczyk Bartłomiej
- Świniarski Karol
- Wawrzyniak Piotr
- Wolniewicz Weronika

Dyrekcja SP w Rzechcie składa serdeczne podziękowania rodzicom pierwszoklasistów za przygotowanie słodkiego poczęstunku, p. Marioli Nadolnej z Ubezpieczenia i Turystyka „Mistral” w Sieradzu, p. Kamili Kwiatkowskiej – PZU Oddział w Sieradzu za sponsoring prezentów dla dzieci oraz p. sierż. Anecie Kamińskiej z Powiatowej Komendy Policji w Sieradzu za uświetnienie uroczystości swoją obecnością i prezenty dla dzieci.

Opracowała: Renata Pawłat


Kliknij na obraz, aby powiększyć