Powrót do
galerii
Spotkanie z cyklu
„Czytamy dzieciom. Baśnie.”
22 listopada 2011r.
Powrót do strony
głównej


Spotkanie z cyklu „Czytamy dzieciom” odbyło się 22.XI.2011 i było trzecim w tym roku szkolnym. Gośćmi spotkania były nauczycielki wychowania przedszkolnego Panie Jolanta Perdek i Małgorzata Kowalczyk oraz Pan Stanisław Tkacz- major w stanie spoczynku .Głównym celem spotkania było wzbudzanie zainteresowania literaturą dla dzieci i wdrażanie do uważnego słuchania.

Spotkanie otworzyła Izabela Pawlińska witając zaproszonych gości i dzieci. Następnie poprosiła wszystkich, aby ustawili się w kole i złapali za ręce. Prowadząca uścisnęła dłoń dziecka z prawej strony przekazując mu „iskierkę”, dziecko podało iskierkę dalej. Zabawa skończyła się, gdy iskierka wróciła do prowadzącej.

Prowadząca przedstawiła zaproszonego gościa - Pana Stanisława Tkacza. Przedszkolaki mogły obejrzeć z bliska mundur wojskowy i dowiedzieć się ciekawych rzeczy o pracy żołnierza. Następnie Pan Stanisław przeczytał dzieciom baśń pt. „Czerwony Kapturek”.
Po wysłuchaniu przedszkolaki ułożyły w odpowiedniej kolejności historyjkę obrazkową o Kapturku. W nagrodę za uważne słuchanie, Pan Tkacz poczęstował dzieci słodkościami. Na zakończenie maluchy podziękowały gościowi za wizytę i pokolorowały malowanki z bohaterami utworu.
Z wykonanych prac została zorganizowana wystawka.

Opracowała: Iza Pawlińska


Kliknij na obraz, aby powiększyć