Powrót do
galerii
Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka
23 stycznia 2012r.
Powrót do strony
głównej


Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, to są takie dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu- to Dzień Babci i Dziadka. W Szkole Podstawowej w Rzechcie uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen wzruszeń.
W naszej szkole uczciliśmy ten dzień występem, na który licznie przybyli zaproszeni goście. Miłych gości, ciepłymi słowami powitała pani dyrektor Renata Pawłat, a następnie oddała głos dzieciom. W pierwszej kolejności wystąpiły maluszki- 3 i 4-latki, później zerówka, klasa I, klasa II i na końcu klasa III.
Dzieci zaprezentowały wiersze, inscenizacje, piosenki i tańce. Wzruszeni goście nagrodzili je gromkimi brawami. Po występie dzieci wręczyły swoim najbliższym własnoręcznie zrobione upominki i laurki. Był to również dobry moment na zrobienie wspólnych zdjęć do rodzinnego albumu. Uroczystość zakończył wspólny poczęstunek, który przygotowali rodzice.
Do występu przygotowały dzieci wychowawczynie: Jolanta Perdek, Małgorzata Kowalczyk, Izabela Pawlińska, Renata Pawłat, Eliza Mielczarek i Bogumiła Nowakowska. Dekorację wykonały Izabela Pawlińska i Małgorzta Kowalczyk.

Opracowała: Iza Pawlińska


Kliknij na obraz, aby powiększyć