Powrót do
galerii
„Odblaski czynią cię widocznym o zmroku”
31 października 2012r.
Powrót do strony
głównej


Zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się w pobliżu ulic to jeden z ważniejszych tematów cyklicznie omawianych na początku każdego roku szkolnego. Nie inaczej było również tego roku. W ramach zajęć o bezpieczeństwie komunikacyjnym przedszkolaki poznały i utrwaliły najważniejsze zasady zachowania bezpieczeństwa: uczestniczyły w wycieczkach na pobliskie skrzyżowanie, obserwowały ruch uliczny, poznały zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych z sygnalizatorem lub bez. Dzieci znają już znaczenie kolorów na sygnalizatorze i niektórych znaków drogowych. Wiedzą, że jadąc w samochodzie, muszą siedzieć zapięte w foteliku i nie wolno im samodzielnie przebywać w pobliżu ulicy. W czasie zajęć miały możliwość uczestniczenia w licznych pogadankach i zabawach symulacyjnych dotyczących bezpieczeństwa na drodze, opowiadały też o własnych doświadczeniach z tym związanych. Zakończeniem cyklu zajęć o bezpieczeństwie komunikacyjnym było spotkanie z p. Beatą Skibińską – pełniącą funkcję koordynatora ds. bezpieczeństwa w szkole.

P. Beata Skibińska spotykała się z uczniami naszej szkoły w ramach akcji „Odblaski czynią cię widocznym o zmroku”. Nie mogło zabraknąć takiego spotkania z grupami przedszkolnymi. Odbyło się ono 31 października br. P. Beata uświadomiła dzieciom czemu służą odblaski i dlaczego każdy z nas przebywając w pobliżu ulic po zmierzchu powinien być zaopatrzony w światełka odblaskowe. Dzieci otrzymały od pani koordynator zawieszki odblaskowe – które zostały przywieszone przy ich plecakach. Teraz każde dziecko będzie widoczne po zmroku. Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały filmy edukacyjne pt. „Daj sygnał kierowcy. Noś odblaski” i „Bezpieczna droga do szkoły”.
Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia i odblaskowe przywieszki wesoło połyskujące przy plecakach będą przypominały dzieciom o konieczności zachowania wzmożonej ostrożności w pobliżu ulic.

Opracowała: Małgorzata Kowalczyk


Kliknij na obraz, aby powiększyć