Powrót do
galerii
Wycieczka klasy VI do Karpacza
23 do 26 maja 2013r.
Powrót do strony
głównej


Cel i założenia programowe wycieczki :
      
1. Poznawanie walorów turystycznych okolic Karpacza.       
2. Poszerzenie wiedzy z dziedziny środowiska przyrodniczego.       
3. Integrowanie zespołu klasowego.       
4. Upowszechnienie form aktywnego wypoczynku.       
5. Poznawanie zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach.

Środek lokomocji - PKP
Adres punktu noclegowego - Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Liczyrzepa”; Karpacz

W dniu wyjazdu spotkaliśmy się o godzinie 8.40 na stacji PKP w Sieradzu. Wsiedliśmy do pociągu TLK „Śnieżka” i tak zaczęła się nasza podróż, która trwała 7 godzin. Z Jeleniej Góry udaliśmy się do Karpacza do schroniska „Liczyrzepa”. Po zagospodarowaniu się, spożyliśmy posiłek (własnoręcznie przez nas przygotowany) i wybraliśmy się po zakupy.
Następnego dnia wyruszyliśmy z przewodnikiem w góry w celu zdobycia Śnieżki. Później wędrowaliśmy przez Biały Jar do schroniska „Strzecha Akademicka”, dalej szliśmy po polodowcowym terenie aż do kościółka Wang. Zachwycaliśmy się pięknymi widokami oraz zdobywaliśmy wiedzę z dziedziny środowiska przyrodniczego na podstawie obserwacji i ciekawego wykładu przewodnika - Pani Olgi Danko. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do schroniska przygotować kolację - pyszne kiełbaski z grilla i gorącą herbatę.
Trzeci dzień pobytu był wspaniały. Z rana udaliśmy sie do Centrum Informacyjnego Karkonowskiego Parku Narodowego. O godzinie 10.00 z podleśniczym Waldemarem Kurczyńskim i leśniczym Wojciechem Zwolskim wyruszyliśmy na wspaniałą lekcję przyrody do Doliny Wilczego Potoku. Było fantastycznie. Dowiedzieliśmy się dużo o roślinach i zwierzętach tam występujących. Po tej lekcji „z przyrodą za pan brat” zwiedzaliśmy Ogród Ziół i Krzewów Karkonowskich pod przewodnictwem Pani Żakliny Antczak - Raj. Braliśmy udział w konkursie i zdobyliśmy nagrody. Wszyscy pracownicy Karkonowskiego Parku Narodowego byli bardzo mili i sympatyczni, a my dziękujemy Im za poświęcony nam czas. Potem udaliśmy się do centrum Karpacza, by zjeść obiad, następnie „wirowaliśmy” na torze saneczkowym „Kolorowa”. Ostatnim punktem naszego programu w tym dniu była wizyta w „Western City”. Tam to dopiero poszaleliśmy. Uczestniczyliśmy w rodeo, strzelaliśmy z rewolweru i łuku, Jeździliśmy na koniu, byliśmy świadkami napadu na bank. Po tych atrakcjach wróciliśmy do schroniska.
W niedzielę wyruszyliśmy w drogę powrotną. Dotarliśmy na stację PKP w Jeleniej Górze, zajęliśmy miejsca w pociągu i na godzinę 19.10 dotarliśmy do Sieradza, gdzie czekali na nas rodzice.
Uważamy, że wycieczka była udana, pełna przygód i wrażeń. Dziękujemy naszej wychowawczyni p. Beacie Skibińskiej za jej przygotowanie. Taki rajd turystyczny zapamiętamy do końca życia.

Opracowali: Uczniowie klasy VI

Kliknij na obraz, aby powiększyć