Powrót do
galerii
Światowy Dzień Środowiska
5 czerwca 2013r.
Powrót do strony
głównej


Światowy Dzień Środowiska – dzień ten został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku. I obchodzony jest corocznie 5 czerwca w ponad 100 krajach dla przypomnienia głównych haseł konferencji dotyczących zgodności rozwoju cywilizacji z rozwojem ekologicznym otaczającego świata.
W Polsce początek obchodów to rok 1990. Tradycją jest finałowy festyn na Polu Mokotowskim w Warszawie, który gromadzi corocznie tysiące uczestników, dla których idea ochrony środowiska jest ważna. Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska - w tym roku, podobnie jak i w ubiegłym roku - dnia 5 czerwca uczniowie klas IV – VI pod opieką pani Anny Staniuchy zaprezentowali program ekologiczny. Celem występu było zwrócenie uwagi na bardzo wysoki stopień degradacji środowiska, uzmysłowienie jak chronić i szanować Ziemię.
Każdego roku dzień 5 czerwca będzie przypominał o ważności przyrody i odpowiedzialności człowieka za jej stan. Wszyscy możemy pomóc Ziemi. Wystarczy, że postaramy się wcielić w życie następujące hasła:
- „Pustej sali mrok nie szkodzi, więc gaś światło, gdy wychodzisz!”
- „Szukaj rady na odpady!”
- „Szanuj zieleń, boś nie jeleń!”
- „Zamiast działać na swą szkodę, szanuj zawsze prąd i wodę!”
- „Lej mniej wody do czajnika, bo oszczędność stąd wynika!”
- „Gazu, węgla mądrze użyj, by starczyło ich na dłużej!”

Pod koniec uroczystości p. dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody uczniom, którzy zdobyli I i II miejsce w konkursie „Odgadnij zagadkę”. Konkurs był przygotowany przez p. Annę Staniuchę

      
I miejsce w klasie I uzyskał Kacper Nowakowski, a w klasie II - Piotr Wawrzyniak       
II miejsce uczeń klasy II - Karol Świniarski

Opracowała: Anna Staniucha

Kliknij na obraz, aby powiększyć