Powrót do
galerii
„Zielona Szkoła”
Szklarska Poręba
11 do 14 czerwca 2013r.
Powrót do strony
głównej


W wyjeździe na „Zieloną Szkołę” do Szklarskiej Poręby uczestniczyło 45 uczniów. Punktem docelowym był Ośrodek Wczasowy „Królowa Karkonoszy”, który był usytuowany w atrakcyjnym punkcie. Teren ośrodka był ogrodzony i zamknięty. Na terenie obiektu znajdował się: plac zabaw, „małpi gaj”, boisko Orlik, boisko asfaltowe do gry w koszykówkę, siatkówkę, kometkę, sala gier, w której znajdowały się stoły pingpongowe i bilardowe, sale lekcyjne oraz stołówka.
W programie pobytu wykorzystano pełny zakres zajęć profilaktyki zdrowotnej m.in. nauka pływania na basenie. Uczniowie codziennie przebywali na świeżym powietrzu, głównie na górskich szlakach. Dzieci zwiedziły m.in. zamek Chojnik, Wodospady - Szklarki, Kamieńczyka. Dużą atrakcją był wjazd na Kopę i przejście na Śnieżkę, następnie wejście na Szrenicę i zjazd wyciągiem. Nie zabrakło zwiedzania i poznawania pięknych miast Karkonoszy: Karpacza i Szklarskiej Poręby.

Dzieci zakwaterowane w pokojach 2, 3 i 4 osobowych z łazienkami i telewizorem. Dziennie spożywały 3 posiłki: śniadania i kolacje w formie bufetu szwedzkiego oraz obiad serwowany do stolika wraz z podwieczorkiem. Uczniowie korzystali z różnego rodzaju imprez organizowanych przez ośrodek. Wszystkie dni były racjonalnie zagospodarowane poprzez: przestrzeganie zasad higieny osobistej, stałe pory posiłków oraz stałe pory nocnego odpoczynku. Walory klimatyczne gór, oraz piękna słoneczna pogoda pozwoliła dzieciom na aktywny wypoczynek połączony z nauką i zabawą.

Opracowała: Aleksandra Rubajczyk

Kliknij na obraz, aby powiększyć