Powrót do
galerii
I Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
17 stycznia 2014r.
Powrót do strony
głównej

Kolędy i pastorałki od wieków wyrażały w sobie wiele charakterystycznych elementów duszy narodowej. Można z nich usłyszeć dostojność i skupienie duchowe, słowiańską dumę i tęsknotę oraz rzewność i czułość. W kolędach odnajdujemy poezję, piękne pomysły muzyczne, ale również wiele śladów dawnych zwyczajów polskich, które są częścią naszej historii narodowej. Nie ma w kalendarzu dni bardziej uroczystych, kiedy tradycja łączy się ze współczesnością, a rodzinna przeszłość z teraźniejszością. Gdy w pamięci ożywają wspomnienia z dzieciństwa oraz zapamiętane świąteczne zwyczaje, rośnie wielkie pragnienie, by znowu cieszyć się blaskiem choinki, poczuć smak domowego makowca, rozrzewnić się piękną melodią kolędy i niecierpliwie rozwiązać wstążki prezentów...
Taki nastrój wytworzył się w dniu 17 stycznia 2014 roku w naszej szkole, kiedy o godz. 9.00 odbył się I Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.
W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych gminy Sieradz.

Komisja w składzie p. Barbara Śpiewak, p. Monika Cieślak i p. Anna Krawczyk przyznała następujące miejsca:
I miejsce Zuzanna Palma z SP w Charłupi Małej wykonując utwór pt: „Więc śpij”.
II miejsce duet z SP Dąbrowy Wielkiej w składzie Magdalena Wawrzyniak, Aleksandra Płachta wykonując utwór pt: „Maleńka przyszła miłość”.
III miejsce zespół wokalny z SP w Charłupi Małej wykonując utwór pt: „Gloria”.
III miejsce duet z SP Rzechta w składzie Maria Jaworska, Monika Cieślak wykonując utwór pt: „Pastorałka”.

Wyróżnienie zdobyli:

zespół wokalny z SP Charłupi Małej wykonując utwór pt: „W Betlejem”.
Zespół wokalny z SP Rzechta wykonując utwór pt: „Jest taki dzień”.

W czasie trwania konkursu inspirowano uczniów do rozwijania zainteresowań muzyką, umożliwiono uczestnikom osiągniecie sukcesu oraz rozbudzenia aktywności twórczej i wyobraźni dziecka. Wszyscy zwycięzcy otrzymali od organizatorów dyplomy oraz wspaniałe nagrody. Wszystkim nauczycielom oraz uczniom, którzy brali udział w konkursie serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy: A. Ciapcińska, A. Rubajczyk

Kliknij na obraz, aby powiększyć