Powrót do
galerii
I Międzyszkolna Olimpiada Sportowa
im. Romany Klimas „Maluchy na start”
pod patronatem Wójta Gminy Sieradz
23 maja 2014r.
Powrót do strony
głównej

23 maja 2014r. na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Rzechcie wzięło udział 42 uczniów z klas I-III w Olimpiadzie Sportowej. Organizatorem zawodów był Urząd Gminy Sieradz i Szkoła Podstawowa w Rzechcie.
W rywalizacji sportowej uczestniczyli uczniowie z:
Szkoły Podstawowej w Chojnem
Szkoły Podstawowej w Charłupi Małej
Szkoły Podstawowej w Rzechcie

Uczniowie wystartowali w różnych konkurencjach lekkoatletycznych.
Do klasyfikacji drużynowej należały po cztery osoby z każdej klasy, po dwie dziewczynki i po dwóch chłopców. Punkty i miejsce uzyskane przez każde drużyny szkolne miały wymiar jedynie symboliczny, ponieważ wszystkie biorące udział w zawodach dzieci były zwycięzcami Olimpiady.
Otwarcia olimpiady dokonała Dyrektor Szkoły - mgr Renata Pawłat. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9.00 i trwały do godziny 12.00. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie, a nad bezpieczeństwem dzieci kadra pedagogów i pielęgniarka szkolna. Olimpiadę zakończyli: Wójt Gminy Sieradz pan Jarosław Kaźmierczak i dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzechcie pani Renata Pawłat, którzy wręczyli wszystkim uczniom medale i puchary. Było bardzo fajnie i wesoło, a na wszystkich buziach dzieci gościł uśmiech i wielka radość.

Do zobaczenia za rok.
Organizatorzy.

Kliknij na obraz, aby powiększyć