Wstecz Międzyszkolny konkurs ortograficzny
Kłocko - 27 maja 2014r.
Powrót do strony
głównej

Umiejętność poprawnego pisania to jedna z części naszej pełnej znajomości języka. Ortografia polska to szczególny przypadek - nie każdy potrafi ją pojąć ze względu na pułapki i trudności, jakie ze sobą niesie. Powinno się jej nauczać już od najmłodszych lat i powoli kształtować i udoskonalać. Ci, którym uda się ją opanować, powinni być zauważeni i nagrodzeni. Właśnie w tym celu 27.05.2014 roku w Szkole Podstawowej w Kłocku odbył się konkurs ortograficzny, który miał na celu wyłonienie „Mistrza Ortografii”. By mieć zaszczyt uczestniczenia w nim, należało najpierw przejść eliminacje we własnej szkole - tylko zwycięzcy mogli w nim uczestniczyć.

W konkursie uczestniczyli uczniowie z pięciu szkół. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy szóstej - Patrycja Felczerek i Emilia Powałka - wraz z p. Beatą Skibińską, nauczycielką j. polskiego, która je przygotowywała. Uczestnikom zostały rozdane testy, które należało jak najlepiej rozwiązać. Komisja sprawdzająca szczegółowo je przeanalizowała i podliczyła punkty. W międzyczasie uczestnicy zostali poczęstowani słodkim poczęstunkiem i sokami. Mogli także zwiedzić szkołę i zintegrować się z nowo poznanymi osobami.

Po sprawdzeniu zadań konkursowych ogłoszono wyniki:
I miejsce zajęła - Patrycja Felczerek;
IV miejsce - Emilia Powałka.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami, a uczniowie zajmujący pierwsze trzy miejsca otrzymali nagrodę książkową.

Opracowała: Patrycja Felczerek - uczennica kl. VI

Kliknij na obraz, aby powiększyć