Powrót do
galerii
„Wielkopostne i wielkanocne obyczaje”
31 marca 2015r.
Powrót do strony
głównej

„Wielkopostne i wielkanocne obyczaje” pod takim hasłem we wtorek 31.03.2015 roku w Szkole Podstawowej w Rzechcie zgromadziła się w sali gimnastycznej cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami.

Uczniowie z klasy piątej pod opieką pani Anety Ciapcińskiej i Aleksandry Rubajczyk przygotowali Poranek Wielkanocny i wszyscy razem wędrując od przeżytych postów i Świąt Wielkanocnych, przypominając sobie, jak wyglądały minione Święta, jak je przeżywali oraz jakie są tradycje, obyczaje i zwyczaje świeckie związane z liturgią kościelną zaczęli przeżywać czas zbliżających się Świat Wielkiej Nocy.
W wiosennej scenografii ukazał się również suto zastawiony stół wielkanocny, na którym nie zabrakło pokarmów i dekoracji, a młodzi artyści z przejęciem wyjaśniali znaczenie kolejnych elementów świątecznego śniadania. Była to ciekawa lekcja poglądowa, która przerodziła się we wspaniałą zabawę. Spotkanie w miłym gronie miało również na celu przypomnienie i utrwalenie polskiej tradycji i obyczajowości związanej ze Świętami Wielkanocnymi, uświadomieniu najmłodszym celu tradycji, która nadaje specyficzny koloryt każdej rodzinie i wspólnocie naszej Małej Ojczyzny.
Spotkanie w gronie szkolnym dobiegło końca po złożeniu sobie życzeń, do których dołączyli się: dyrektor szkoły Renata Pawłat wychowawcy, nauczyciele i pracownicy obsługi.

Opracowała: Aleksandra Rubajczyk

Kliknij na obraz, aby powiększyć