Powrót do
galerii
Olimpiada „Maluchy na start”
21 maja 2015r.
Powrót do strony
głównej

W dniu 21 maja w naszej szkole w Rzechcie odbyła się już II Olimpiada sportowa „Maluchy na start im. Romany Klimas” dla klas pierwszych, pod patronatem Wójta Gminy Sieradz pana Jarosława Kazimierczaka. W olimpiadzie wzięły udział aż cztery szkoły z terenu gminy Sieradz. Wszyscy uczestnicy byli w doskonałej formie sportowej, rywalizowali ze sobą w konkurencjach sportowych fair play. Było widać przygotowanie zawodników oraz ich chęć do walki. Nasza szkołą jako gospodarze zorganizowali również strefę kibica, w której mogli znaleźć dla siebie miejsce zaproszeni goście, rodzice czy uczniowie z klas starszych. Z ogromnym i głośnym zapałem zagrzewali wszystkich do rywalizacji sportowej. Ale każdej zabawy zawsze nadchodzi koniec. Żal było kończyć olimpiadę, ale wszyscy czekali- kto wygrał? I tu wielka niespodzianka dla wszystkich. Mimo że w różnych konkurencjach sportowych prowadziły różne szkoły, wynik mógł być tylko jeden. Wszyscy zawodnicy spisali się na medale, wykonywali bardzo różne, trudne konkurencje sportowe, musieli wykazać się sprytem, szybkością, celnością dlatego wszystkim szkołom przyznano równorzędne I miejsca.
Okrzykom, brawom nie było końca. Zawodnicy wraz z opiekunem zostali nagrodzeni medalami, a szkoła otrzymała Puchar Wójta Gminy Sieradz.
Olimpiadę uwieńczyło wspólne zdjęcie do kroniki szkoły z zawodnikami, panią Dyrektor Renatą Pawłat, rodzicami i Wójtem Gminy Sieradz p. Jarosławem Kazimierczakiem.

Opracowała: Aleksandra Rubajczyk

Kliknij na obraz, aby powiększyć