Powrót do
galerii
80 rocznica utworzenia Garnizonu Sieradz
09 października 2015r.
Powrót do strony
głównej

W piątek 09.10.2015roku uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w obchodach z okazji 80 – lecia utworzenia Garnizonu Sieradz.
Uroczystość rozpoczęła się na placu pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, którą uświetniło obecnością wielu zaproszonych gości. Wspaniałą oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego. Podczas obchodów można było obejrzeć pokaz musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, a także nowoczesny sprzęt wojskowy. Nie obyło się bez tradycyjnej wojskowej grochówki, którą można było posmakować i poczęstować się na Placu Wojewódzkim. Wydarzenie to przyciągnęło wielu mieszkańców Sieradza i uczniów ze Szkół. Dodatkową atrakcją był przemarsz ulicami miasta Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, kompanii honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji Łódź i 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia oraz koncert Orkiestry Reprezentacyjnej WP i uroczysta defilada wojskowa.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rzechcie wraz z opiekunami dziękują 15 SBWD za możliwość uczestniczenia w tak doniosłej uroczystości.

Opracowała: Beata Skibińska