Powrót do
galerii
Pasowanie na czytelników uczniów klasy I
9 marca 2016r.
Powrót do strony
głównej

Pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki uczniów klasy pierwszej odbyło się 9 marca 2016r. na sali gimnastycznej. Było ono ogromnym przeżyciem dla pierwszaków – nowych czytelników szkolnej biblioteki.
W inscenizacji „O książce” wystąpili wszyscy uczniowie klasy I, część uczniów z klasy IV i V. Uczniowie z przedstawionego programu artystycznego dowiedzieli się, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować oraz wiele innych ciekawych informacji o książkach i bohaterach książkowych. Pierwszaki z uwagą wysłuchały próśb książki i uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki. Na pamiątkę pasowania uczniowie klasy I otrzymali okolicznościowe dyplomy i zakładki do książek. Zakładki do książek wykonały przedszkolaki pod kierunkiem p. M. Kowalczyk. Następnie uczniowie klasy I wypożyczyli pierwsze książki. Podczas akademii pierwszoklasiści otrzymali również „Dzienniczki lekturki” i kredki ołówkowe. Ich wręczenie było pierwszym etapem przystąpienia do konkursu czytelniczego – „Moje lekturki”. Następnym etapem będzie ilustrowanie przeczytanych książek w Dzienniczku lekturki i zapisywanie ich tytułów.

Program artystyczny przedstawiony przez uczniów został przygotowany pod kierunkiem p. B. Nowakowskiej i p. A. Staniuchy.

Opracowała: A. Staniucha