Powrót do
galerii
Wycieczka do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu
17 marca 2016r.
Powrót do strony
głównej

W dniu 17 marca 2016r. dzieci z wszystkich grup przedszkolnych wraz z wychowawczyniami odwiedziły Powiatową Bibliotekę Publiczną w Sieradzu, realizując jedno z zadań ujętych w projektach edukacyjnych w których biorą udział: „Czytanie – to nic trudnego” oraz „Moda na czytanie”.

Świat książek to świat fascynujący. Czy jednak nawet przedszkolak może być czytelnikiem? Z pewnością. Biblioteka jest dziś magicznym miejscem pełnym wspaniałych książek - atrakcyjnym, kolorowym, przyjaznym dzieciom. Dzieci są w niej mile widzianym i naprawdę oczekiwanym gościem. Na małych krzesełkach przy stoliczku dzieci mogły swobodnie przeglądać bajecznie kolorowe książeczki: baśnie, wierszyki, opowiadania, które tylko czekały, by je wziąć z półki; poznały też grające książeczki i audiobooki.

Dzieci obejrzały bajki „Kajtek bibliotekarzem” i „Kajtek opowiada”, z których dowiedziały się jak funkcjonuje biblioteka, jak należy dbać o książki i na czym polega praca bibliotekarza.
Dla dzieci była to pouczająca wyprawa, teraz z pewnością zachęcą rodziców do korzystania z bogatego zbioru biblioteki. A rodzice powinni czytać dzieciom i zachęcać je do czytania pamiętając motto Aleksandra Puszkina: „Czytanie to najlepszy sposób uczenia się. Czytanie najlepszą nauką.”

Opracowała: Małgorzata Kowalczyk