Powrót do
galerii
Święto Rodziny
„Wywołajmy uśmiech dziecka”
2016r.
Powrót do strony
głównej

Święto Rodziny w Szkole Podstawowej w Rzechcie odbyło się 10 czerwca, w tym roku pod hasłem - „Wywołajmy uśmiech dziecka”. Wpisało się już ono w kalendarz cyklicznych imprez, jakie odbywają się w naszej szkole. Miejscem wspólnej zabawy i rodzinnych spotkań uczniów, rodziców oraz nauczycieli było boisko szkolne i sala gimnastyczna.
Uroczystego otwarcia z życzeniami dobrej zabawy dokonała pani dyrektor Renata Pawłat. Chociaż pogoda płatała figle, to atrakcji nie brakowało. Ogromnym powodzeniem cieszył się pokaz wyposażenia wozu strażackiego oraz możliwość przejechania się nim. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie byli wręcz oblegani przez wszystkich uczniów i przedszkolaków. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali również sprzęt wojskowy, który zaprezentował pan chorąży Marcin Szubert - rzecznik prasowy Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu. Rozegrano również konkurencje sportowe, w których brały udział przedszkolaki a później uczniowie starszych klas. Najwięcej emocji jednak wzbudziła rywalizacja drużyn uczniów z drużyną rodziców. Był to wyścig w workach.
Pomiędzy konkurencjami wszyscy uczestnicy imprezy mogli skosztować pysznej grochówki przygotowanej przez panie kucharki oraz wypieków, o które zadbały mamy naszych uczniów. Uczestnikom imprezy umilał czas DJ - pan Grzegorz Kowalczyk.

Drugą częścią imprezy były występy naszych wychowanków. Jako pierwszy wystąpił teatrzyk szkolny „Promyczek”. Widzowie obejrzeli przedstawienie pod tytułem „Czerwony Kapturek szuka księcia”. Następnie wystąpiły dzieci z oddziałów przedszkolnych we wspólnej inscenizacji - „Chodź, pomaluj mój świat...”. Swoje umiejętności wokalno-taneczne zaprezentowali chętni uczniowie z klas IV - VI w mini play - back show.
W podziękowaniu za piękne występy pani dyrektor zaprosiła wszystkie dzieci na lody. I tym słodkim akcentem impreza się zakończyła. Imprezę przygotowali: p. Beata Skibińska - występ teatrzyku, p. Jolanta Perdek, p. Izabela Pawlińska i p. Małgorzata Kowalczyk - występ przedszkolaków, p. Aneta Ciapcińska i p. Mateusz Ziarniak - konkurencje sportowe, p. Alicja Cieślak - mini play - back show.

Opracowała: Iza Pawlińska