Powrót do
galerii
Uroczyste Jasełka w Szkole Podstawowej w Rzechcie
22 grudnia 2017r.
Powrót do strony
głównej

22 grudnia br. 3, 4, 5 i 6 - latki z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawcami wprowadziły społeczność szkolną i zaproszonych gości w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Zaprezentowały Jasełka, do których bardzo pilnie się przygotowywały. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach, prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki. Wszyscy ulegli magii występu przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Przedszkolakom towarzyszył chór, który śpiewał kolędy.

Jasełka obejrzeli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice oraz zaproszeni goście: wójt gminy Sieradz - pan Jarosław Kaźmierczak, w-ce przewodniczący rady powiatu pan Jan Hankiewicz, radni gminy Sieradz, proboszcz parafii Strońsko i proboszcz parafii Męka, przedstawiciele 15 SBWD oraz Powiatowej Komendy Policji w Sieradzu, emerytowani pracownicy naszej szkoły, dyrektorzy szkół podstawowych gminy Sieradz, panie z Kół Gospodyń w Rzechcie, w Stawiszczu i w Podłężycach, strażacy z OSP w Rzechcie, sołtysi i absolwenci. Po przedstawieniu Pani dyrektor podziękowała przedszkolakom za piękny występ. Podziękowała również panu Grzegorzowi Kowalczykowi - przyjacielowi szkoły, za życzliwość, ciepło, wielkie serce i uśmiech na dziecięcych twarzach a następnie życzyła wszystkim obecnym zdrowych i spokojnych świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku.
Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Wychowawczynie przedszkolaków panie: Jolanta Perdek, Małgorzata Kowalczyk i Izabela Pawlińska dziękują za pomoc w organizacji Jasełek - Rodzicom za piękne stroje, panu Pawłowi Skibińskiemu za obsługę sprzętu grającego i panu Ryszardowi Mikołajczykowi za akompaniament i przygotowanie chóru.

Opracowała: Iza Pawlińska