Powrót do
galerii
Misterium Wielkanocne
28 marca 2018r.
Powrót do strony
głównej

Przez 40 dni przeżywaliśmy w liturgii Kościoła okres Wielkiego Postu. Jest to czas przygotowywania się do tajemnicy paschalnej Chrystusa - Jego zmartwychwstania, powstania z grobu do nowego życia. Tę tajemnicę poprzedza męka i śmierć Pana Jezusa na krzyżu, który z miłości do nas umarł na krzyżu, by dać nam nowe życie i pokazać drogę do zbawienia.

Uczniowie naszej szkoły, by upamiętnić te wydarzenia męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa przygotowywali się pod opieką nauczycieli i katechetów do montażu słowno -muzycznego Wielkanocnego, by na miarę swoich możliwości ukazać te ważne wydarzenia z życia Pana Jezusa, które są istotą naszej wiary chrześcijańskiej. Nasze szkolny Misterium odbyło się w kaplicy kościelnej w dniu 28 marca 2018r. i miało na celu przygotować naszych wychowanków do właściwego przeżywania Triduum Paschalnego - Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty, by wreszcie w Wielką Niedzielę cieszyć się i radować, że Pan Zmartwychwstał!

Misterium rozpoczęliśmy wspólnym przeżyciem Drogi Krzyżowej. Uczniowie czytali rozważania do każdej stacji Drogi Krzyżowej, a przy pomocy szkolnego projektora mogliśmy zobaczyć każdy obraz z 14 stacji Drogi Krzyżowej Pana Jezusa. Czytane rozważania były urozmaicone wspólnym śpiewem pieśni wielkopostnych oraz przybijaniem grzechów na symbolicznym krzyżu. Zakończenie nastąpiło na szkolnym boisku przy symbolicznym płomieniu ognia – ogniska, w którym spłonęły grzechy ludzkie a pozostały dobre uczynki.