Wstecz Święto Szkoły „Nasza pamięć trwa”.
28 września 2018r.
Powrót do strony
głównej

Rok 2018 jest dla nas szczególnie ważny. W tym roku mija 79 rocznica wybuchu II wojny światowej i 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie naszej szkoły na uroczystej akademii przyrzekali, że zawsze będą czcić pamięć poległych i otaczać szacunkiem żyjących żołnierzy. Przyrzekali, że nigdy nie zapomną naszej przeszłości. W tym uroczystym dniu uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych, z przypiętymi do stroju kotylionami patriotycznymi. Uroczystość Święta Szkoły rozpoczęła się mszą świętą, którą celebrował proboszcz parafii Strońsko – ks. Kan – Tadeusz Gielec. Następnie wszyscy udali się do szkoły. Wprowadzono poczet sztandarowy i odśpiewano hymn szkoły.
Pani dyrektor Renata Pawłat powitała wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły, a w szczególności specjalnych gości:

Wójta Gminy Sieradz – p. Jarosława Kaźmierczaka;
Radnych Gminy Sieradz – p. Ewę Marciniak – Kulkę i p. Ryszarda Pawlika;
Rzecznik prasowy 15 SBWD – Beata Michalska wraz z honorową asystą pod dowództwem plutonowego – Marka Wyrwasa;
Dyrektorów szkół podstawowych gminy Sieradz:
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Charłupi Małej – p. Wanda Bartosińska;
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chojnem – p. Anna Płaszczyk;
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Wielkiej – p. Anna Gołębiowska.
Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Rzechty, Podłężyc i Grabowca.
Prezesi OSP w Rzechcie – p. Jan Krawczyk; z Grabowca – p. Jakub Rakowski.
Dzielnicowy – sierżant Sylwester Grzelak.

Następnie p. dyrektor zaprosiła zgromadzonych na montaż poetycko – muzyczny pod tytułem „Nasza pamięć trwa”, którą przygotowali p. Beata Skibińska i p. Ryszard Mikołajczyk. Dekorację wykonała p. Iza Pawlińska i uczniowie kl. VIII. Przepiękne zdjęcia zrobił p. Marcin Klimczak. Uczniowie pięknie recytowali wiersze i śpiewali pieśni i piosenki patriotyczne za co otrzymali gromkie brawa. Zaproszeni goście mieli możliwość zabrania głosu i wpisania się do kroniki szkolnej.
Przepięknym elementem uroczystości w celu uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości było wypuszczenie przez dzieci balonów białych i czerwonych.
Widok lecących balonów był oszałamiający i sprawił wszystkim wiele radości. Następnie wszyscy udali się na pyszną grochówkę przygotowaną przez panie kucharki i słodkie pyszności zaserwowane przez Radę Rodziców.
Uroczystość ta na długo zapadnie w naszej pamięci.

Opracowała: Beata Skibińska