Wstecz Święto Szkoły
„Czcimy pamięć Tych, którym nie brakło wiary i siły”.
27 września 2019r.
Powrót do strony
głównej

Są takie daty, które w zbiorowej pamięci zajmują miejsca szczególne. Do nich należy 1 września 1939 roku i wojna obronna Polaków. Czcimy pamięć tych, którym nie brakło wiary i sił, aby złożyć swe życie w służbie ojczyzny. Chociaż minęło 80 lat, nie wygasła pamięć o dramatycznych wydarzeniach tamtego września.
Obchody uroczystości skłaniają nas do głębokich przeżyć i wzruszeń, kultywują pamięć dla ludzi walczących o wolność Polski. Uroczystość Święta Szkoły jest także wyrazem szacunku i wdzięczności oraz hołdem dla żołnierzy walczących i poległych w kampanii wrześniowej i tysiąca innych pobojowisk, które pamięta tylko ziemia użyźniona ich krwią. Składamy hołd wszystkim mogiłom żołnierskim.
W tym roku Szkoła obchodziła 65 – lecie swojego istnienia, 15 – lecie nadania imienia oraz 10 – lecie nadania Sztandaru.
Nic nie skłania do zadumy i wspomnień jak rocznicowe obchody. To odpowiedni moment do przemyśleń i refleksji. Są daty i wydarzenia, o których trzeba pamiętać.
Delegacje rodziców i dzieci udały się na cmentarze do Strońska i Męki, gdzie złożyły kwiaty na grobach żołnierzy oraz na cmentarz w Sieradzu na grób śp. Romany Klimas. Złożone wiązanki kwiatów są wyrazem pamięci, wdzięczności i szacunku.

„Na zawsze w naszych sercach i na zawsze w naszej pamięci”.

W hołdzie bohaterom walk nad Wartą uczniowie przedstawili program artystyczny pod kierunkiem mgr Beaty Skibińskiej i mgr Ryszarda Mikołajczyka, dekorację wykonały mgr Iza Pawlińska i mgr Aleksandra Rubajczyk.
Dyrektor Szkoły - mgr Renata Pawłat podziękowała Gościom za ciepłe i życzliwe słowa oraz za wspólne chwile spędzone w tym dniu. Przepyszny tort urodzinowy, bardzo dobra grochówka i ciasta upieczone przez naszych wspaniałych Rodziców urozmaiciły tę uroczystość.
Dziękujemy 15 Sieradzkiej Brygadzie Wsparcia Dowodzenia za wystawienie warty honorowej.

Opracowała: Beata Skibińska

Zakończenie roku szkolnego
Więcej zdjęć