Zdjęcie

Nasze przedszkolaki ustanowiły Rekord Guinnessa!

Powrót do strony
głównej

Od dwóch lat nasze przedszkolaki uczestniczą w Ogólnopolskim Programie Profilaktyki Higieny Jamy Ustnej - „Akademia Aquafresh”. Mając na uwadze, że w Polsce problem próchnicy jest wciąż bardzo poważny, pragniemy już od najmłodszych lat uczyć dzieci wspólnie z Pastusiami i Barney'em – mieszkańcami Pastusiowej Krainy jak prawidłowo dbać o zęby i jak walczyć z „Robaczkiem-Próchniaczkiem”.
Dodatkowo w tegorocznej edycji Akademii Aquafresh - 30 września wraz z przedszkolakami z całej Polski - ustanowiliśmy Rekord Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby w tym samym czasie. W przedszkolach, które zgłosiły się do programu Akademii Aquafresh, zgłosiły chęć wzięcia udziału w ustanawianiu Rekordu oraz wyznaczyły w przedszkolu Komisarza Rekordu Guinnessa 30 września br. o 12:00 rozpoczęło się wielkie szczotkowanie!
Rekord ustanowiliśmy 30 września 2014 r. o godzinie 12:00. Przez 2 minuty 313.328 dzieci w całej Polsce szczotkowało ząbki, dzięki temu pobiliśmy rekord Guinnessa, który został ustanowiony w Indiach, gdzie 177 003 osoby w jednym czasie myło zęby.
Przedszkola, które wzięły udział w ustanawianiu Rekordu Guinnessa otrzymały specjalne certyfikaty, podobny certyfikat udziału w ustanawianiu rekordu otrzymało każde dziecko. To było ciekawe doświadczenie i wspaniała zabawa!  

Opracowanie: Małgorzata Kowalczyk