Powrót do projektów
edukacyjnych
Podsumowanie projektu
„NIEZWYKŁY CZAR ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA”
realizowanego w dniach 01.12.2013 - 13.01.2014r.
klas II - III; IV i VI.
Powrót do strony
głównej


Celem nadrzędnym działań projektu było przekazanie w ciekawej i atrakcyjnej formie wiedzy na temat tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia; motywowanie i inspirowanie do działań uczniów oraz promocja Szkoły. W ramach projektu dzieci poznały tradycje, zwyczaje i symbole świąteczne związane ze świętami Bożego Narodzenia obecne w kulturze polskiej. Uczniowie wykonali m. in. kartki bożonarodzeniowe, ozdoby choinkowe, stroiki, prace plastyczne o tematyce świątecznej, życzenia świąteczne.
Na szczególną uwagę zasługują uczniowie klasy VI, którzy bardzo aktywnie zaangażowali się w wykonanie stroików i kartek świątecznych prezentowanych na jarmarku bożonarodzeniowym w dniu 20.12.2013r. podczas wieczoru wigilijnego „To świąt czas”. W tym dniu dzieci i rodzice oraz zaproszeni Goście mogli wspólnie podziwiać i zakupić wykonane przez dzieci prace. Uzyskany dochód został przeznaczony na potrzeby Szkoły. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy! Wśród prac wystawionych na jarmarku nie zabrakło prac uczniów kl. II, III, IV.

Szkolna wieczerza wigilijna to impreza, która jest wspaniałym przykładem integracji naszej Szkoły ze środowiskiem lokalnym, władzami Gminy Sieradz oraz promocji naszej Szkoły. Na szczególną uwagę zasługują uczniowie kl. IV, którzy w ramach koła kulinarnego przygotowali z wychowawcą wieczerzę wigilijną. Do przepięknie udekorowanego stołu zasiedli uczniowie i ich rodzice. Ponadto uczniowie należący do koła kulinarnego „Palce lizać” piekli ciasteczka świąteczne, które rozprowadzane były wśród społeczności szkolnej i lokalnej. Dochód uzyskany z tej akcji przeznaczony został na potrzeby naszej placówki.

Uczniowie klasy VI wzięli udział w konkursie „ZNAM PRZYSŁOWIA DOTYCZACE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA”.
I miejsce zajęła - Wiktoria Kamola;
II miejsce zajęła - Małgorzata Kępniak;
III miejsce zajął - Filip Jaźwiński.
Wyróżniono: Patrycję Felczerek, Patrycję Wawrzyniak, Emilię Powałkę, Marcina Sujeckiego.

Uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w akcji charytatywnej „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”.
W Szkole odbył się Szkolny Konkurs Kolęd. Zwycięzców wytypowano do I Międzyszkolnego Konkursu Kolęd, którego organizatorem była nasza Szkoła.
Uczennice klasy IV - Monika Cieślak i Maria Jaworska (duet) zajęły III miejsce, a uczniowie klasy VI w składzie: Filip Jaźwiński, Emilia Powałka, Patrycja Felczerek, Małgosia Kępniak i Wiktoria Kamola otrzymali wyróżnienie.
Realizacja projektu pozwoliła dzieciom kultywować zwyczaje i tradycje świąteczne, angażować się, działać, rozwijać swoje zdolności i zainteresowania oraz integrować środowisko szkolne i promować je.

Opracowała: Beata Skibińska


Kliknij na obraz, aby powiększyć