Powrót do projektów Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego
„Zdrowo się odżywiam”

W roku szkolnym 2015/2016 realizowany był projekt „Zdrowo się odżywiam” w kl. I-II. Miał on na celu zmianę nawyków żywieniowych, zmianę stylu życia, a w szczególności dotyczył zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.
Projekt obejmował szereg zadań w trakcie których uczniowie:

- zapoznali się z wartościami zdrowotnymi warzyw i owoców np. budowali piramidę żywieniową, wykonali plakat „Piramida zdrowia”
- uczestniczyli w zajęciach z kucharką i pielęgniarką nt. „Odżywiam się zdrowo”, „Myj owoce i warzywa”, „Spacerkiem po zdrowie”
- wykonali książeczkę pt. „Zbiór przepisów na smaczne i zdrowe surówki i sałatki”
- układali hasła, rymowanki o witaminach i zdrowym stylu życia
- rozwiązywali rebusy, zagadki, krzyżówki, których bohaterami były: Owoce, Warzywa, Witaminy, Woda
- śpiewali piosenki o owocach i warzywach, czytali wiersze i opowiadania
- wykonywali gazetki ścienne propagujące zasady zdrowego stylu życia oraz zasady zdrowego odżywiania
- założyli „Parapetowe ogródki”, w których uprawiali fasolę, rzeżuchę, cebulę, pietruszkę
- wzięli udział w konkursach: „Talerzyk zdrowia”, „Co to za owoc, a może warzywo?”
- uczestniczyli w spacerach i zabawach na świeżym powietrzu.

Realizowany projekt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem dzieci. Podjęte działania dostarczyły wszystkim wielu pozytywnych przeżyć i emocji. Zadania wykonywane były z ogromną pasją i kreatywnością. Wszyscy zdobyli bezcenną wiedzę na temat zdrowego odżywiania i aktywnego spędzania czasu wolnego.

Opracowanie: B. Nowakowska