Powrót do projektów Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego
„Światowy Dzień Pluszowego Misia”

Realizowany projekt edukacyjny „Światowy Dzień Pluszowego Misia” był okazją do wesołej zabawy w naszej szkole. Dzieci zapoznały się z historią pluszowego misia, słuchały opowiadań z książki Cz. Janczarskiego pt. „Nowi przyjaciele Misia Uszatka” i A. A. Milne pt. „Przygody Kubusia Puchatka” oraz prezentowały swoje talenty plastyczne przy wykonywaniu portretu misia. Na gazetkach ściennych pojawiły się portrety misiów wykonane różnymi technikami plastycznymi. Dzieci nauczyły się wielu piosenek o misiach i chętnie konsumowały wafelki z miodem. W „Światowy Dzień Pluszowego Misia” każde dziecko przyszło do szkoły w towarzystwie swojego pluszowego ulubieńca. Podczas wspólnej zabawy przy piosenkach o misiach dzieci wykazały się doskonałą zręcznością i szybkością.

Spotkanie sprawiło wszystkim uczestnikom wiele radości i dostarczyło miłych wrażeń. Podczas realizacji projektu było również wspólne oglądanie bajek: „Miś Uszatek”, „Przygody Misia Colargola” i „Przygody Kubusia Puchatka”.
Zadowolenie i uśmiech na twarzach dzieci to najlepsze podsumowanie zrealizowanego projektu.

Opracowanie: B. Nowakowska