Tańczące słonka Oddziały przedszkolne Powrót do strony
głównej

Do zerówki przyszedł Jaś
Wiadomości same „kraść”
Tańczyć, śpiewać i rysować.
Wszystkiego prędko chciał skosztować
Bo gdy roczek szybko minie
Wnet do szkoły pójdzie Jaś
Aby dalej wiadomości „kraść”.
 
„Idziemy do przedszkola”

Idziemy do przedszkola
przedszkole już nas woła.
Lalki, misie, klocki lego,
a więc rękę daj kolego!
Poskaczemy, pośpiewamy,
dobry humor tutaj mamy...
Oddział przedszkolny w naszej szkole funkcjonuje już od kilku lat. Powstał w ramach projektu „Zacznijmy od przedszkola”, jako oddział pięciogodzinny dla 3, 4 i 5-latków. W ramach tego projektu wyposażono przedszkole w nowe meble, piękne zabawki i pomoce edukacyjne. W obecnym roku szkolnym 2023/2024 w naszej placówce funkcjonują trzy odziały przedszkolne: 3-4-latki, 4-5-latki i 6-latki (razem 56 dzieci). Odziały sześciolatków i pięciolatków pracują z pakietem kart pracy pt. „Kolorowe karty” a dzieci 3-4 letnie z pakietem kart pt. „Olek i Ada”.
Dzieci młodsze 3-5 latki mogą przebywać w oddziale dziewięć godzin - od 7.00 do 16.00.
Przedszkolaki chętnie biorą udział w proponowanych zajęciach i zabawach. Uczestniczą w życiu szkoły poprzez udział w akademiach, apelach, audycjach, uroczystościach, zabawach i wyjazdach. W naszych salach jest wesoło i kolorowo. Kąciki zainteresowań znajdują się w zasięgu ręki dziecka i umożliwiają korzystanie z nich w dowolnej chwili. Mamy również do dyspozycji nowy plac zabaw. To wszystko tworzy znakomite warunki i miłą atmosferę, sprzyjającą wszechstronnemu rozwojowi dziecka.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji „Witajcie w naszym przedszkolu” przygotowanej przez panie Małgorzatę Kowalczyk i Izabelę Pawlińską (ok. 11 MB)  Pokaż ...

Opracowała: Iza Pawlińska

Kliknij na obraz, aby powiększyć